BMI index


Výpočet BMI
Jedným z meradiel „správnej váhy“ je BMI (body mass index). BMI sa vypočíta:

BMI = hmotnosť v kilogramoch / výška v metroch na druhú

Podľa čísla, ktoré si vypočítate, môžete sa zaradiť do skupiny s podvýživou (pod 18,5), normálnou hmotnosťou (18,5 – 24,9), nadváhou (25,0 – 29,9), obezitou (30,0 – 34,9), ťažkou obezitou (35,0 – 39,9) a veľmi ťažkou obezitou (nad 40). Najhorším druhom nadváhy je obezita. Obezita je chronické ochorenie – nadmerné množstvo telesného tuku v organizme.

Podľa svetových štatistík trpí nadváhou a obezitou viac ako polovica svetovej populácie, čo predstavuje 3 miliardy ľudí. nadmerná telesná hmotnosť je druhou najčastejšou príčinou predčasného úmrtia.


  Dieta - chudnutie

Novinky, trailery, recenzie Filmy sťahuj . Potrebujete si požičať? ponúkame Vám informácie a nebankové Pôžičky . Zoznam slovenských úradov a všetky informácie čo potrebujete Daňový úrad , Úrad práce , Katastrálny úrad , Živnostenský úrad a ďalšie len u nás všetky naraz. Využite štátnu pomoc Fondy dotácie SR . Základné informáciena portále Banka online . Zoznam všetkých zľavových portálov a všetky Zľavy dňa len u nás. Inzerujte s predávajte v našej Inzercia zdarma . Výhody a vstupné bonusy pre internetové stávkove kancelárie . Zahrajte si online v kasíne Online Poker . Vytvorte si Vlastný kalendár . Pracovné ponuky na prácu v práca v zahraničí . Potrebuejte si požičať rýchlo bez dokladovania o príjme SMS pôžička . Dovolenkujte s nami pri mori dovolenka 2013 . Hľadáte voľné pracovné miesta využite pracovné ponuky.

ryby

Ryby

Pečený kapor na francúzsky spôsob, Pečené plnené pstruhy, Ostrieže s cesnakom.

... viac

Šaláty

Ľadový šalát s paradajkami a hroznom, Miešaný šalát z grilovanej zeleniny.

... viac

Polievky

Bryndzová polievka - Demikát, Cesnaková polievka so zemiakmi.

... viac