Zložky potravy


Ako chudnúť zdravo?
Diéty s rýchlym poklesom hmotnosti vedú hlavne k úbytku vody a svalovej hmoty a k malému úbytku tukového tkaniva. Takéto diéty dávajú prednosť kvantite (množstvu úbytku kilogramov) pred kvalitou chudnutia. Navyše lekársky výskum ukázal, že rýchle chudnutie je nezdravé a je sprevádzané vysokým rizikom opätovného priberania. Takže prečo riskovať zdravie a psychickú pohodu keď sa mi moja stará hmotnosť vráti, a keď v súčasnosti existuje veľa spôsobov ako schudnúť zdravo?
Vo všeobecnosti sa za zdravé chudnutie považuje to, ktoré spĺňa tieto podmienky: počiatočné zníženie hmotnosti nesmie byť väčšie ako 10% vašej súčasnej hmotnosti priemerný úbytok hmotnosti by mal dosahovať 250 – 500 g za týždeň zníženú hmotnosť o 10% by ste si mali udržať najmenej 3 mesiace, aby si vaše telo zvyklo na novú hmotnosť a upravilo podľa nej metabolizmus (alebo spôsob využívania energie z prijatej potravy, potom môžete pokračovať v chudnutí na stratu 1 kg musíte spáliť o 30 000 kJ viac, ako ste skonzumovali (tzn. ak znížite svoj denný príjem napr. potravy o 2000 kJ, schudnete 1 kg približne za 14 dní)

Aká je liečba obezity?
Podľa názoru odborníkov existuje veľmi opatrný postoj v prijímaní liekovej terapie. Vyplýva to z predchádzajúcich negatívnych skúseností s liečbou obezity. Krátkodobo môžu byť lieky prínosné v iniciálnej fáze chudnutia a jednak skutočne znížia prechodne váhu. Lieky však dlhodobo spôsobujú, že sa ľudia začnú spoliehať len na lieky a prestanú dodržiavať ostatné zásady „zdravého života“.
Chudnutie s liekom je pozvoľné a dlhodobé, priemerne 1 – 2% vašej pôvodnej telesnej hmotnosti za 1 mesiac. Prvé účinky (pokles hmotnosti) začnete pozorovať najskôr v 2. – 3. týždni liečby. Vďaka lieku môžete schudnúť dvakrát viac a rýchlejšie ako pacienti, ktorí držia len diétu.


  Dieta - chudnutie

Novinky, trailery, recenzie Filmy sťahuj . Potrebujete si požičať? ponúkame Vám informácie a nebankové Pôžičky . Zoznam slovenských úradov a všetky informácie čo potrebujete Daňový úrad , Úrad práce , Katastrálny úrad , Živnostenský úrad a ďalšie len u nás všetky naraz. Využite štátnu pomoc Fondy dotácie SR . Základné informáciena portále Banka online . Zoznam všetkých zľavových portálov a všetky Zľavy dňa len u nás. Inzerujte s predávajte v našej Inzercia zdarma . Výhody a vstupné bonusy pre internetové stávkove kancelárie . Zahrajte si online v kasíne Online Poker . Vytvorte si Vlastný kalendár . Pracovné ponuky na prácu v práca v zahraničí . Potrebuejte si požičať rýchlo bez dokladovania o príjme SMS pôžička . Dovolenkujte s nami pri mori dovolenka 2013 . Hľadáte voľné pracovné miesta využite pracovné ponuky.

ryby

Ryby

Pečený kapor na francúzsky spôsob, Pečené plnené pstruhy, Ostrieže s cesnakom.

... viac

Šaláty

Ľadový šalát s paradajkami a hroznom, Miešaný šalát z grilovanej zeleniny.

... viac

Polievky

Bryndzová polievka - Demikát, Cesnaková polievka so zemiakmi.

... viac