Alternatívna medicína


Alternatívna medicína
Alternatívna medicína sa snaží vyburcovať pacienta k aktívnej účasti na terapii, a tým v ňom prebudiť samoregulačné pochody, ktoré v pozitívnom prípade vedú k odstráneniu príčiny choroby.
K alternatívnej medicíne patria všetky metódy a prostriedky, ktoré sú prírodného pôvodu a nepoužívajú prístroje, chemické prostriedky, násilné metódy. Väčšina klasických metód má svoj tisícročný základ v orientálnom lekárstve. Žiadna z týchto metód nie je však všeliekom, pretože ten neexistuje.
Keďže v súčasnosti ľudia využívajú množstvo rôznych terapií, vo svojej práci som sa zamerala len na niekoľko z nich, ktoré sú najznámejšie.
Blahodárne pôsobenie slnka- HELIOTERAPIA
Voda- HYDROTERAPIA
BALNEOTERAPIA- Kúpeľná liečba s využitím minerálnych vôd a bahna.
TALASOTERAPIA (z gréckeho thalassa= more a terapeuein= liečiť).
Zem- LIEČBA HLINOU
Vzduch- KLIMATOTERAPIA

ZMYSLOVÉ TERAPIE

AROMATERAPIA
ARTETERAPIA
KOLORTERAPIA- Liečba farbou.
MUZIKOTERAPIA- Liečba hudbou.
ZVUKOVÁ TERAPIA - Liečba spevom, modlitbami, ale aj zvukovými vlnami, ktoré sa nasmerujú na chorú časť tela. Zvukom sa vyjadrujeme, komunikujeme so svojím okolím.
KINEZIOLÓGIA
HYPOTERAPIA

NIEKTORÉ ĎALŠIE TERAPIE

ELEKTROTERAPIA
AURATERAPIA
AUTOSUGESCIA (Cövého metóda)
AVERZNÁ TERAPIA
FLOTAČNÁ TERAPIA
GESTALT TERAPIA- osobný rast prostredníctvom sebauvedomenia.
HELLEROVSKÁ TERAPIA- obnovenie rovnováhy tela
HYPNOTERAPIA (hypnos= spánok)
PARANORMÁLNA TERAPIA - liečenie vierou. Liečitelia sú presvedčení, že existuje akási liečivá sila, ktorá môže byť aj nadprirodzená.
VIZUALIZAČNÁ TERAPIA- základ tvoria predstavy prospievajúce zdraviu, ktoré slúžia na posilnenie pozitívneho myslenia, chovania, a tým aj zlepšenia svojho zdravotného stavu.


  Dieta - chudnutie

Novinky, trailery, recenzie Filmy sťahuj . Potrebujete si požičať? ponúkame Vám informácie a nebankové Pôžičky . Zoznam slovenských úradov a všetky informácie čo potrebujete Daňový úrad , Úrad práce , Katastrálny úrad , Živnostenský úrad a ďalšie len u nás všetky naraz. Využite štátnu pomoc Fondy dotácie SR . Základné informáciena portále Banka online . Zoznam všetkých zľavových portálov a všetky Zľavy dňa len u nás. Inzerujte s predávajte v našej Inzercia zdarma . Výhody a vstupné bonusy pre internetové stávkove kancelárie . Zahrajte si online v kasíne Online Poker . Vytvorte si Vlastný kalendár . Pracovné ponuky na prácu v práca v zahraničí . Potrebuejte si požičať rýchlo bez dokladovania o príjme SMS pôžička . Dovolenkujte s nami pri mori dovolenka 2013 . Hľadáte voľné pracovné miesta využite pracovné ponuky.

ryby

Ryby

Pečený kapor na francúzsky spôsob, Pečené plnené pstruhy, Ostrieže s cesnakom.

... viac

Šaláty

Ľadový šalát s paradajkami a hroznom, Miešaný šalát z grilovanej zeleniny.

... viac

Polievky

Bryndzová polievka - Demikát, Cesnaková polievka so zemiakmi.

... viac