Pečeňová diéta


Chorý nesmie hladovať, strava musí byť kaloricky hodnotná. Hlad poškodzuje pečeň. Chorý má jesť toľko, aby si udržiaval normálnu telesnú váhu. Jej zvyšovanie nie je žiadúce, chudnutie s poklesom váhy pod normálne hodnoty je tiež škodlivé.
V strave uprednosňujeme bielkoviny, najmä živočíšneho pôvodu. Preto vyberáme vhodné druhy mäsa, ale predovšetkým používame bielkoviny mliečneho pôvodu, najmä tvaroh. Denne ho odporúčame 20 až 30g. Tuky obmedzujeme len mierne. Zato oveľa väčší dôraz kladieme na ich druh, kvalitu a spôsob prípravy. Používame preto čerstvé maslo a dobrý rastlinný olej, najlepší je olivový. Vyhýbame sa tepelnej úprave tukov, najmä praženiu.
Z ďalších látok sa staráme o dostatočný prívod vitamínov, najmä skupiny B a vitamínu C. V tejto diéte veľmi prísne zakazujeme alkohol v každej forme, teda aj v nízkostupňovom pive. Alkohol sa v pečeni okysličuje a zneškodňuje, preto ho ľudia chorí na pečeň aj ťažšie znášajú. Okrem toho zhoršuje stav poškodenej pečene.
Mlieko a mliečne výrobky,
Mäso…, nevhodné: tučné, pečené, vyprážané, údené,
Vajcia : jedno denne, obmedzujeme hlavne žĺtky,
Tuky : čerstvé maslo, kvalitný olej,
Zelenina : zo surovej mladý hlávkový šalát, strúhaná mrkva, rajčiak bez šupiek a zŕn,
nevhodné: kapusta, kel, pór, uhorky, cibuľa, cesnak,
Ovocie : jablká, pomaranče, broskyne, banány, marhule, slivky, kompóty zo všetkých druhov zrelého ovocia,
Strukoviny : nevhodné lebo nafukujú,
Nápoje : čaj, mlieko, slabé kakao, ovocné šťavy, mušty, minerálne vody s menším obsahom CO2, tekutiny majú mať správnu teplotu (nevhodné sú ľadové i horúce),
nevhodné: silnejšie kakao, silnejšia čierna káva, alkohol.
Koreniny … , nevhodné: čierne korenie, paprika, horčica, ocot,.


  Dieta - chudnutie

Novinky, trailery, recenzie Filmy sťahuj . Potrebujete si požičať? ponúkame Vám informácie a nebankové Pôžičky . Zoznam slovenských úradov a všetky informácie čo potrebujete Daňový úrad , Úrad práce , Katastrálny úrad , Živnostenský úrad a ďalšie len u nás všetky naraz. Využite štátnu pomoc Fondy dotácie SR . Základné informáciena portále Banka online . Zoznam všetkých zľavových portálov a všetky Zľavy dňa len u nás. Inzerujte s predávajte v našej Inzercia zdarma . Výhody a vstupné bonusy pre internetové stávkove kancelárie . Zahrajte si online v kasíne Online Poker . Vytvorte si Vlastný kalendár . Pracovné ponuky na prácu v práca v zahraničí . Potrebuejte si požičať rýchlo bez dokladovania o príjme SMS pôžička . Dovolenkujte s nami pri mori dovolenka 2013 . Hľadáte voľné pracovné miesta využite pracovné ponuky.

ryby

Ryby

Pečený kapor na francúzsky spôsob, Pečené plnené pstruhy, Ostrieže s cesnakom.

... viac

Šaláty

Ľadový šalát s paradajkami a hroznom, Miešaný šalát z grilovanej zeleniny.

... viac

Polievky

Bryndzová polievka - Demikát, Cesnaková polievka so zemiakmi.

... viac